A Kapisztrán tér legrégibb épülete a késő gótikus stílusú Mária Magdolna Torony, az egyetlen eredeti középkori műemlék Budán.
A budai vár 1244.évi alapítását követően a németekkel szemben akkor még kisebbségben lévő magyar polgárok ezen a helyen saját kápolnát építettek.
A szentélyt a 15. század végén három hajós templommá bővítették, ami mellé a ma is álló tornyot emelték.
A török hódoltság idején itt működött a Vár egyetlen keresztény temploma, amelyet megosztva használtak katolikusok és protestánsok. Később elvették a keresztényektől és muzulmán imahellyé alakították.
Buda visszafoglalása után a ferencesek templomaként működött, de a rend feloszlatásakor ismét bezárták. 1792-ben – az akkor használaton kívüli épületben – I. Ferencet koronázták magyar királlyá.
1817-től a budai helyőrség kapta meg istentiszteleti célokra.
Budapest 1945. évi ostrománál az épület ismét súlyosan megrongálódott. A torony műemléki helyreállítása 1950-ben megkezdődött, de ezzel egy időben – az egyházellenes politikai rendszer vezetőinek döntése alapján – a templomot lebontották.
Az évtizedeken át zárva tartott Mária Magdolna Torony 2017 nyarától újra látogatható.
A felső szinten különleges élménnyel szolgál a panoráma kilátó, ahonnan Budapest legfontosabb épületei és a Budai Hegyvidék közeli magaslatai mind megcsodálhatók.
Az oldalkápolnában minden hónapban új, időszaki kortárs művészeti kiállítás tekinthető meg.
Kedvezmény: 40% kedvezmény a teljes árú belépőjegy árából